wczasy i noclegi w Ustce

ustecki.pl
Strona 1 z 3
  1  2  3  Następna >
Rzeźba przedstawia konającego wojownika, resztką sił osłaniającego się tarczą z herbem Ustki przed ciosami, w stylistyce typowej dla autora rzeźby Josefa Thoraka - neoklasycyzm z mocnymi akcentami ekspresjonizmu. Figurę wykonaną w technice odlewu z brązu osadzono na kamiennym czworobocznym cokole, na którego froncie wykuto inskrypcję "Unsern toten Kriegern".
4

Pomnik Syrenki znajduje się on na kamiennym molo na wschodnim falochronie portu, gdzie wcześniej znajdował się pomnik św. Jana Nepomucena (został przeniesiony na zachodnią część portu).
8

Pomnik przedstawia rybaka w podeszłym wieku ubranego w płaszcz i kapelusz trzymającego w prawej dłoni rybę - dorsza, a przez lewą rękę ma przerzuconą sieć rybacką. Pomnik jest wykonany z piaskowca i sięga blisko 2 metrów wysokości.
2

Ławeczka Ireny Kwiatkowskiej stoi we wschodniej części Promenady Nadmorskiej w Ustce w parku uzdrowiskowym, w miejscu, gdzie aktorka często siadywała podczas swojego pobytu w Ustce. Pomnik - Ławeczkę odsłonięto w 2012 roku, po śmierci aktorki.
2

Pomnik polskiego kompozytora Fryderyka Chopina (1810-1849) znajduje się w Parku Nadmorskim na promenadzie. Postać jest wyprostowana, krocząca w kierunku morza.
5

Rzeźba została wykonana w 2000 roku. Inicjatorem powstania i zamawiającym był ksiądz Jan Gieriatowicz – słupski proboszcz kościoła pw. św. Jacka. Autorem i wykonawcą pomnika jest słupski rzeźbiarz Antoni Wilma.
1

Miasto Ustka rozłożyło się u ujścia Słupi do Zatoki Słupskiej Morza Bałtyckiego. Rzeka dzieli miasteczko na dwie części — zachodnią przemysłową i wschodnią wczasowo-uzdrowiskową. Miasto zyskało sobie dużą popularność wśród turystów głównie dzięki szerokiej, drobnoziarnistej plaży nadmorskiej, przezroczystej, czystej wodzie i możliwość kąpieli. Nie bez znaczenia jest dobre zagospodarowanie plaży, spacerowy falochron czy promenada nadmorska.
2

Bateria Bluechera Bunkry usytuowane na wydmie w zachodniej części Ustki to pozostałości po III Rzeszy. Budowę rozpoczęło w 1938 roku niemieckie Luftwaffe. Instalacja, której nadano imię feldmarszałka Blüchera - patrona miejscowego pułku kawalerii - składała się z czterech dział kalibru 105 mm. Bunkry połączone były ze sobą siecią podziemnych tuneli, gdzie znajdowały się pomieszczenia dla ok. 50 żołnierzy.
3

Umiarkowany wysiłek i rozrywka na świeżym powietrzu. Zapach sosnowego lasu, morska bogata w jod bryza to niektóre walory parku linowego z którego chcąc skorzystać zadbasz o dobre samopoczucie i zdrowie.
11

KINO 7D to kino najnowszej generacji dostarczające wszystkim naszym zmysłom niesamowitych doznań. Oprócz dotychczas znanych efektów filmu 3D (trójwymiarowego), kino to oferuje dodatkowe wrażenia podczas oglądania filmu – 7D (dimension).
2

Strona 1 z 3
  1  2  3  Następna >

chlapowo.pl

wczasy w Chłapowie

jastrzebiagora.eu

wczasy w Jastrzębiej Górze

debki.eu

wczasy w Dębkach

karwia.eu

wczasy w Karwii

jastarnia.eu

wczasy w Jastarni


©  2003 - 2024   www.ustecki.pl - noclegi na morzem na wczasy w Ustce - wakacje w Ustce

środa, 17 lipiec 2024r. 14:34:41, online: (0/2), 11.1 ms