wczasy i noclegi w Ustce

ustecki.pl

W plebiscytach nadmorska plaża w Ustce regularnie zajmuje najlepsze miejsca w Polsce. Oceniana jest czystości wody i piasku ale również i ofertę życia nocnego i jakość bazy noclegowej i gastronomicznej.
Kolorowe tłum turystów z parawanami, opaleni ratownicy, ogromne dmuchane zabawki i zjeżdżalnie dla dzieci, sprzedawcy lodów popcornu i kawy... A może widok piasku, fal morza i przylegających wydm i lasu nielicznie zakłócony oddalonymi plażowiczami i nawoływaniem mew? Usteckie plaże zadowolą Ciebie...

Granicę pomiędzy plażą wschodnią i plażą zachodnią wyznaczają port i ujście rzeki Słupi. Od 2014 plaże są połączone ruchomą kładką wybudowaną nad portowym kanałem.

Plaże Ustki kuszą złocistym miękkim piaskiem i niebywałą szerokością. Znajdziemy tu liczne sektory strzeżone przez ratowników WOPR, przebieralnie oraz wypożyczalnie koszy plażowych i leżaków a od 2006 roku pierwsze prysznice z zimną wodą...

Plaża wschodnia to obowiązkowy punkt odwiedzających Ustkę. O każdej porze roku spotkać tu można spacerowiczów.

Dużą ciekawostką usteckiej plaży jest to iż panuje na niej niemal idealna czystość powietrza. Badania wykazały że różnica temperatur wody i powietrza nad kanałem portowym tworząca tkz. hydrotermiczną poduszkę powoduje, że wszelkie zapylenia opadają nad kanałem, nie przedostając się na plażę wschodnią.

Nad bezpieczeństwem kąpiących czuwają ratownicy. A przy wejściach na plażę stoją przenośne toalety.

Ustka może się pochwalić czystą, piaszczystą plażą oraz czystą wodą. Przy wschodniej plaży znajduje się nadmorska promenada, przy której ulokowało się wiele restauracji, barów i sklepów z pamiątkami.
Dla dzieci przygotowano szereg kolorowych i bezpieczny atrakcji w postaci zjeżdżalni wodnych i dmuchanych konstrukcji do zabawy.
Pod okiem specjalistów dzieci na plaży mogą się bawić, uczyć i rozwijać w ramach pierwszego w Polsce Plażowego przedszkola.

Na plaży wschodniej, na wysokości latarni morskiej zorganizowany jest sektor sportowy. Boiska do siatkówki plażowej z oświetleniem, wypożyczalnie sprzętu pływającego, wyprawy szybka łodzią motorową w głąb morza na rozpędzonym bananie.
W ramach Wakacyjnego Centrum Siatkówki Plażowej, co roku odbywają się liczne turnieje organizowane na specjalnie przygotowanych boiskach. Miejsce to jest na tyle przygotowane że sztuczne oświetlenie pozwala grać nawet w środku nocy. Świetne warunki i wspaniała publiczność sprawiają, iż od kilku lat rozgrywane są tutaj Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn.

Znudzeni słonecznymi kąpielami zaraz przy wyjściu natkniemy się natomiast na zagłębie automatów do gry.

Plaża wschodnia w Ustce jest też lubiana przez poławiaczy bursztynu, którzy ściągają tutaj zimą z całej Polski na wielkie bursztynowe zbiory.

Plaża zachodnia to ciągle jeszcze ostoja ciszy i wypoczynku kojonego szumem fal. Poza wejściem, które wiedzie wzdłuż zachodniego falochronu, pozostałe ścieżki do plaży prowadzą przez wonne lasy sosnowe. Ten niezwykle przyjemny i zdrowy spacer zajmie nam około 10 minut. Plaża przyciąga swym naturalnym niczym nie zmąconym pięknem. Pobliskie wydmy kuszą plażowiczów dodatkową intymności i błoga ciszą lecz trzeba uważać bo rozłożenie koca choć na pewno romantyczne, jest surowo zabronione!


Ocena artykułu7,0/10 (na podstawie 3 ocen)

Oceń, skomentuj artykuł

Komentarze i oceny oglądających

Kinia poniedziałek, 14 październik 2019r. 19:22
00
Uwielbiam jeździć do Ustki, świetna plaża, piękne widoki, bardzo urokliwa miejscowość :) Zawsze zatrzymujemy się w Hotelu Lubicz, który serdecznie polecam, za wysoki standard, bardzo miłą obsługę i fajne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Do tego świetna lokalizacja, blisko plaży :) Będąc w hotelu trzeba koniecznie wybrać się do strefy SPA&Wellness, fantastyczna sprawa i pełne odprężenie :)

chlapowo.pl

wczasy w Chłapowie

jastrzebiagora.eu

wczasy w Jastrzębiej Górze

debki.eu

wczasy w Dębkach

karwia.eu

wczasy w Karwii

jastarnia.eu

wczasy w Jastarni


©  2003 - 2024   www.ustecki.pl - noclegi na morzem na wczasy w Ustce - wakacje w Ustce

sobota, 22 czerwiec 2024r. 11:31:53, online: (0/2), 8.5 ms