wczasy i noclegi w Ustce

ustecki.pl

Urząd Morski w Słupsku realizuje nowatorską inwestycję polegającą na budowie tzw. sztucznej rafy. Elementy rafy będą ułożone w odległości 70-110 metrów od brzegu, będą miały około dwóch kilometrów długości.

Z powodu zmian klimatycznych fale, które docierają do brzegów morskich, są coraz wyższe, a przez to silniejsze, i powodują coraz większe zniszczenia. Rafa spowoduje, że do brzegu dotrą słabsze fale i nie będą niszczyć plaż. Ponadto w tych spłyconych miejscach będzie się osadzał piasek niesiony przez wodę.

Samo powiększenie się morskiej flory i fauny nie jest jedyną zaletą tego pomysłu. Budowla może także skutecznie pomóc w utrzymaniu brzegów morskich.

Od lat, sztuczne rafy sprawdzają się świetnie u wybrzeży Florydy oraz południowej Europy. Skąd wziął się ten pomysł? Stanisław Zieliński, wójt gminy Ustronie Morskie wyjaśnił, że jakieś trzy miesiące temu przybył do miasta naukowiec z Krakowa, który przedstawił swoją koncepcję budowy rafy.

Dzięki niej ustecka plaża będzie jeszcze większa i szersza niż do tej pory, a kurort zyska nową atrakcję turystyczną. Zachęcamy Państwa do "podglądania" postępów tej gigantycznej inwestycji. Widok ciężkiego sprzętu jeżdżącego "po morzu" robi piorunujące wrażenie!
Inwestycja Urzędu Morskiego rozpoczęła się we wrześniu 2014 roku. Projekt zakłada budowę progów podwodnych i modułów siedliskowych, odbudowę i budowę zespołu ostróg, przebudowę opaski brzegowej. Dzięki tej gigantycznej i nowatorskiej inwestycji, brzeg będzie skuteczniej chroniony przed niszczycielskim działaniem fal. W efekcie, już niebawem, ustecka plaża będzie jeszcze większa i szersza niż do tej pory. A Ustka będzie miała nową atrakcję turystyczną - podwodne rafy.

Pamiętajmy o tym, że ustecka plaża od lat spełnia najwyższe normy dotyczące czystości i bezpieczeństwa, czego najlepszym dowodem jest przyznawanie w ostatnich latach „Błękitnej Flagi” – europejskiego certyfikatu jakości. Cieszące się ogromną popularnością wśród turystów usteckie kąpielisko zdobyło również wiele prestiżowych wyróżnień, przyznawanych przez ogólnopolskie media i portale internetowe. To najlepszy dowód na to, że Ustka zawsze była, jest i będzie na fali.


Oceń artykuł jako pierwszy

Oceń, skomentuj artykuł jako pierwszy


chlapowo.pl

wczasy w Chłapowie

jastrzebiagora.eu

wczasy w Jastrzębiej Górze

debki.eu

wczasy w Dębkach

karwia.eu

wczasy w Karwii

jastarnia.eu

wczasy w Jastarni


©  2003 - 2024   www.ustecki.pl - noclegi na morzem na wczasy w Ustce - wakacje w Ustce

środa, 17 lipiec 2024r. 14:29:09, online: (0/2), 24.3 ms