wczasy i noclegi w Ustce

ustecki.pl
Strona 2 z 3
Budynki stacji ratowniczej znajdujące się w Ustce przy ulicy Marynarki Polskiej pochodzące z 1867 r. zwane również jako Czerwone Szopy służą obecnie ratownikom jako zaplecze do przechowywania sprzętu ratunkowego. Dawniej w razie katastrofy morskiej bito w dzwon i wyprowadzano ze środka konie zaprzęgane do wozów. Większym pojazdem przewożono wielką łódź wiosłową, mniejszym zaś wyrzutnię rakiet.
2

Rejsy wycieczkowe po morzu galeonem Dragon lub Unicus to szansa na przeżycie małej morskiej przygody z przyjemną muzyką szantową oraz sympatyczną obsługą. Największa popularnością cieszą się szczególnie widowiskowe i romantyczne rejsy podczas zachodu słońca. Kolory słońca i nieba odbijające się w morskich falach dodają niezwykłego uroku rejsowi.
8

Festiwal Sztucznych Ogni to największe i jedyne tego rodzaju święto w Polsce. Corocznie na początku lipca firmy z kraju i zza granicy specjalizujące się w produkcji fajerwerków rywalizują o miano najlepszego.
4

Rezerwat i obejmuje obszar jeziora i nieużytków o łącznej powierzchni 194,80 ha. Jezioro Modła posiada rangę ostoi ptactwa wodnego i błotnego o znaczeniu europejskim i stanowi obszar specjalnej ochrony siedlisk roślinnych. Gniazdują tu ptaki stanowiące ewenement polskiej ornitologii: mewa śmieszka, mewa pospolita, łabędź niemy, rycyk, remiz, błotniak stawowy i łąkowy oraz bąk i kwiczoł.
11

Szlak "zwiniętych torów" poprowadzono z Ustki do Rowów, inny prowadzi z Łeby do Miastka przez Lębork. Ten pierwszy biegnie nasypami kolejowymi po bezdrożach w sąsiedztwie Słowińskiego Parku Narodowego, ale ponieważ nie jest zbyt długi można pokusić się o przejazd dalej.
11

Na poddaszu starej piekarni pana Eugeniusza Brzóski przy ulicy Marynarki Polskiej 49 mieści się Muzeum Chleba. Wyroby z piekarni pana Eugeniusza z uwagi na swoje wyjątkowe walory smakowe przyciągają turystów równie skutecznie jak ekspozycja bajkowych niemal staroci. Automat do sprzedaży cukierków sprzed ok. 80 lat, stuletnie gofrownice, ponad stuletni prototyp lodówki (bez prądu) i wreszcie prawie 400 letnie mieszadło do przerabiania ciasta piernikowego - szczęśliwie przetrwały historyczne zawieruchy.
4

Muzeum Ziemi Usteckiej powstało w 2000 roku, dzięki staraniom powołanego w 1995 roku Towarzystwa Przyjaciół Ustki. Muzeum znajdujące się w Ustce przy ulicy Marynarki Polskiej 62 A zaspokoi ciekawość tych, którzy chcą poznać bogatą historię Ustki i okolic, które były własnością władców szczecińskich, gdańskich, słupskich, a także Duńczyków, Niemców.
12

W podziemiach o długości 100 metrów przy usteckiej promenadzie (wejście z oznakowanego kiosku) znajduje się Muzeum Minerałów. Wystawa obejmuje ok. 600 minerałów, muszli i skamieniałości liczących niekiedy 500 milionów lat.
11

Dworzec kolejowy w Ustce został zbudowany w 1878 roku zastępując dotychczasową formę komunikacji między Ustką i Słupskiem obsługiwaną przez dyliżanse. Przed budową wykopano nowe koryto dla Słupi, bo pierwotnie płynęła ona z drugiej strony budynku i oddzielałaby go od wsi.
1

Trzecie molo w Ustce to pozostałość po niedokończonej inwestycji zapoczątkowanej w 1938 roku przez hitlerowskie Niemcy. Inwestycję osobiście zatwierdził Hermann Goering. Przeznaczono na nią ponad 30 mln. marek. Nowe molo miało mierzyć ponad półtora kilometra długości.
1

Strona 2 z 3

chlapowo.pl

wczasy w Chłapowie

jastrzebiagora.eu

wczasy w Jastrzębiej Górze

debki.eu

wczasy w Dębkach

karwia.eu

wczasy w Karwii

jastarnia.eu

wczasy w Jastarni


©  2003 - 2024   www.ustecki.pl - noclegi na morzem na wczasy w Ustce - wakacje w Ustce

czwartek, 28 marzec 2024r. 15:42:42, online: 2 (0/2), 135.6 ms