wczasy i noclegi w Ustce

ustecki.pl
Strona 3 z 3
< Poprzednia  1  2  3
Kościół został wzniesiony w latach 1882-1885, w stylu neogotyckim, zbudowany pierwotnie za wsią, na pustej wydmie.
113

W Ustce przy ulicy Limanowskiego możemy podziwiać ustecką latarnię, 21-metrową budowlę z czerwonej cegły z ośmiokątną wieżą, która w obecnym kształcie została uruchomiona w 1892 roku. Jej światło widoczne jest na odległość 30 kilometrów.
77

Ustka ma chyba najładniejszy na całym wybrzeżu nadmorski deptak z punktami gastronomicznymi, muszlą koncertową, atrakcjami dla dzieci i pięknym widokiem na morze. Promenada biegnie przy plaży wschodniej ma prawie 2 kilometry i jest najdłuższa nad polskim morzem.
116

To Ustka wykazała się jako pierwsza realizacją pionierskiego projektu Plażowego przedszkola - Plażowego Centrum Animacji dla Dzieci. Rodzaj mini przedszkola z atrakcjami w ramach którego organizuje się czas dla dzieci proponując gry i zabawy plażowe, naukę tańca, gimnastykę i wiele innych atrakcji a wszystko pod okiem doświadczonych wychowawców oraz studentów studiów pedagogicznych.
24

Dla miłośników morskich przygód, rybaków, wędkarzy, żeglarzy wspaniałym miejscem jest port morski w Ustce. Licznie cumują tutaj kutry, statki wycieczkowe i żaglówki. Przed I wojną światową Ustka była największym portem handlowym na Pomorzu. Obecnie wciąż rozwija się tu rybołówstwo oraz żeglarstwo, lecz port pełni głownie funkcję turystyczną.
117

W plebiscytach nadmorska plaża w Ustce regularnie zajmuje najlepsze miejsca w Polsce. Oceniana jest czystości wody i piasku ale również i ofertę życia nocnego i jakość bazy noclegowej i gastronomicznej. Kolorowe tłum turystów z parawanami, opaleni ratownicy, ogromne dmuchane zabawki i zjeżdżalnie dla dzieci, sprzedawcy lodów popcornu i kawy... A może widok piasku, fal morza i przylegających wydm i lasu nielicznie zakłócony oddalonymi plażowiczami i nawoływaniem mew? Usteckie plaże zadowolą Ciebie...
4312

Strona 3 z 3
< Poprzednia  1  2  3

chlapowo.pl

wczasy w Chłapowie

jastrzebiagora.eu

wczasy w Jastrzębiej Górze

debki.eu

wczasy w Dębkach

karwia.eu

wczasy w Karwii

jastarnia.eu

wczasy w Jastarni


©  2003 - 2024   www.ustecki.pl - noclegi na morzem na wczasy w Ustce - wakacje w Ustce

czwartek, 30 maj 2024r. 14:28:00, online: (0/2), 10.4 ms