wczasy i noclegi w Ustce

ustecki.pl
Szlak "zwiniętych torów" poprowadzono z Ustki do Rowów, inny prowadzi z Łeby do Miastka przez Lębork. Ten pierwszy biegnie nasypami kolejowymi po bezdrożach w sąsiedztwie Słowińskiego Parku Narodowego, ale ponieważ nie jest zbyt długi można pokusić się o przejazd dalej.
11

Na poddaszu starej piekarni pana Eugeniusza Brzóski przy ulicy Marynarki Polskiej 49 mieści się Muzeum Chleba. Wyroby z piekarni pana Eugeniusza z uwagi na swoje wyjątkowe walory smakowe przyciągają turystów równie skutecznie jak ekspozycja bajkowych niemal staroci. Automat do sprzedaży cukierków sprzed ok. 80 lat, stuletnie gofrownice, ponad stuletni prototyp lodówki (bez prądu) i wreszcie prawie 400 letnie mieszadło do przerabiania ciasta piernikowego - szczęśliwie przetrwały historyczne zawieruchy.
4

Muzeum Ziemi Usteckiej powstało w 2000 roku, dzięki staraniom powołanego w 1995 roku Towarzystwa Przyjaciół Ustki. Muzeum znajdujące się w Ustce przy ulicy Marynarki Polskiej 62 A zaspokoi ciekawość tych, którzy chcą poznać bogatą historię Ustki i okolic, które były własnością władców szczecińskich, gdańskich, słupskich, a także Duńczyków, Niemców.
12

W podziemiach o długości 100 metrów przy usteckiej promenadzie (wejście z oznakowanego kiosku) znajduje się Muzeum Minerałów. Wystawa obejmuje ok. 600 minerałów, muszli i skamieniałości liczących niekiedy 500 milionów lat.
11


chlapowo.pl

wczasy w Chłapowie

jastrzebiagora.eu

wczasy w Jastrzębiej Górze

debki.eu

wczasy w Dębkach

karwia.eu

wczasy w Karwii

jastarnia.eu

wczasy w Jastarni


©  2003 - 2024   www.ustecki.pl - noclegi na morzem na wczasy w Ustce - wakacje w Ustce

piątek, 14 czerwiec 2024r. 15:21:13, online: (0/2), 22.6 ms