wczasy i noclegi w Ustce

ustecki.pl
Dworzec kolejowy w Ustce został zbudowany w 1878 roku zastępując dotychczasową formę komunikacji między Ustką i Słupskiem obsługiwaną przez dyliżanse. Przed budową wykopano nowe koryto dla Słupi, bo pierwotnie płynęła ona z drugiej strony budynku i oddzielałaby go od wsi.
1

Dla miłośników morskich przygód, rybaków, wędkarzy, żeglarzy wspaniałym miejscem jest port morski w Ustce. Licznie cumują tutaj kutry, statki wycieczkowe i żaglówki. Przed I wojną światową Ustka była największym portem handlowym na Pomorzu. Obecnie wciąż rozwija się tu rybołówstwo oraz żeglarstwo, lecz port pełni głownie funkcję turystyczną.
117

W plebiscytach nadmorska plaża w Ustce regularnie zajmuje najlepsze miejsca w Polsce. Oceniana jest czystości wody i piasku ale również i ofertę życia nocnego i jakość bazy noclegowej i gastronomicznej. Kolorowe tłum turystów z parawanami, opaleni ratownicy, ogromne dmuchane zabawki i zjeżdżalnie dla dzieci, sprzedawcy lodów popcornu i kawy... A może widok piasku, fal morza i przylegających wydm i lasu nielicznie zakłócony oddalonymi plażowiczami i nawoływaniem mew? Usteckie plaże zadowolą Ciebie...
4312


chlapowo.pl

wczasy w Chłapowie

jastrzebiagora.eu

wczasy w Jastrzębiej Górze

debki.eu

wczasy w Dębkach

karwia.eu

wczasy w Karwii

jastarnia.eu

wczasy w Jastarni


©  2003 - 2024   www.ustecki.pl - noclegi na morzem na wczasy w Ustce - wakacje w Ustce

czwartek, 30 maj 2024r. 14:06:12, online: (0/2), 19.1 ms