wczasy i noclegi w Ustce

ustecki.pl
Pomnik Syrenki znajduje się on na kamiennym molo na wschodnim falochronie portu, gdzie wcześniej znajdował się pomnik św. Jana Nepomucena (został przeniesiony na zachodnią część portu).
8

Pomnik przedstawia rybaka w podeszłym wieku ubranego w płaszcz i kapelusz trzymającego w prawej dłoni rybę - dorsza, a przez lewą rękę ma przerzuconą sieć rybacką. Pomnik jest wykonany z piaskowca i sięga blisko 2 metrów wysokości.
2

Ławeczka Ireny Kwiatkowskiej stoi we wschodniej części Promenady Nadmorskiej w Ustce w parku uzdrowiskowym, w miejscu, gdzie aktorka często siadywała podczas swojego pobytu w Ustce. Pomnik - Ławeczkę odsłonięto w 2012 roku, po śmierci aktorki.
2

Pomnik polskiego kompozytora Fryderyka Chopina (1810-1849) znajduje się w Parku Nadmorskim na promenadzie. Postać jest wyprostowana, krocząca w kierunku morza.
5

Rzeźba została wykonana w 2000 roku. Inicjatorem powstania i zamawiającym był ksiądz Jan Gieriatowicz – słupski proboszcz kościoła pw. św. Jacka. Autorem i wykonawcą pomnika jest słupski rzeźbiarz Antoni Wilma.
1

Miasto Ustka rozłożyło się u ujścia Słupi do Zatoki Słupskiej Morza Bałtyckiego. Rzeka dzieli miasteczko na dwie części — zachodnią przemysłową i wschodnią wczasowo-uzdrowiskową. Miasto zyskało sobie dużą popularność wśród turystów głównie dzięki szerokiej, drobnoziarnistej plaży nadmorskiej, przezroczystej, czystej wodzie i możliwość kąpieli. Nie bez znaczenia jest dobre zagospodarowanie plaży, spacerowy falochron czy promenada nadmorska.
2

Umiarkowany wysiłek i rozrywka na świeżym powietrzu. Zapach sosnowego lasu, morska bogata w jod bryza to niektóre walory parku linowego z którego chcąc skorzystać zadbasz o dobre samopoczucie i zdrowie.
11

KINO 7D to kino najnowszej generacji dostarczające wszystkim naszym zmysłom niesamowitych doznań. Oprócz dotychczas znanych efektów filmu 3D (trójwymiarowego), kino to oferuje dodatkowe wrażenia podczas oglądania filmu – 7D (dimension).
2

Rejsy wycieczkowe po morzu galeonem Dragon lub Unicus to szansa na przeżycie małej morskiej przygody z przyjemną muzyką szantową oraz sympatyczną obsługą. Największa popularnością cieszą się szczególnie widowiskowe i romantyczne rejsy podczas zachodu słońca. Kolory słońca i nieba odbijające się w morskich falach dodają niezwykłego uroku rejsowi.
8

Festiwal Sztucznych Ogni to największe i jedyne tego rodzaju święto w Polsce. Corocznie na początku lipca firmy z kraju i zza granicy specjalizujące się w produkcji fajerwerków rywalizują o miano najlepszego.
4


chlapowo.pl

wczasy w Chłapowie

jastrzebiagora.eu

wczasy w Jastrzębiej Górze

debki.eu

wczasy w Dębkach

karwia.eu

wczasy w Karwii

jastarnia.eu

wczasy w Jastarni


©  2003 - 2024   www.ustecki.pl - noclegi na morzem na wczasy w Ustce - wakacje w Ustce

wtorek, 16 kwiecień 2024r. 04:07:33, online: 2 (0/2), 33.7 ms